ما  منزلی را  قولنامه کردیم ولی هنوز زمین بود و ساخته نشده بود قرارشد ایشان منزل توافق شده را بسازند و تحویل بدهند. بعد از ساخته شدن آن قیمت زمین و خانه بالا رفت و متاسفانه ایشان به عهد خود وفا نکردند...

ما منزلی را قولنامه کردیم ولی هنوز زمین بود و ساخته نشده بود قرارشد ایشان منزل توافق شده را بسازند و تحویل بدهند. بعد از ساخته شدن آن قیمت زمین و خانه بالا رفت و متاسفانه ایشان به عهد خود وفا نکردند و منزل را تحویل ندادند به همین دلیل ما شکایت کردیم از ایشان. آیا امکان دارد ما بتونم ایشان را از طریق قانونی اجبار به تحویل منزل کنیم؟

5 سال پیش
4 پاسخ 0 نظر 675 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوال



سعید نجات زادگان
سعید نجات زادگان

وکیل پایه یک دادگستری



اگر متوفی زن باشد، شوهر وی، در صورتی که معلول، ازکارافتاده و تحت کفالت متوفی باشد، می‌تواند از مستمری بازماندگان استفاده کند.
« حقوق وظیفه سهم فرزندان و نوادگان اُناث کلیه مستخدمین وزارتخانه‌ها و مؤسسات و شرکت‌های دولتی و شهرداری‌ها و همچنین، سازمان‌های ‌دولتی که شمول قانون بر آنها، مستلزم ذکر نام است و مشمولین قانون استخدام نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و قانون تأمین‌اجتماعی که طبق‌ قوانین و مقررات مربوطه برقرار شده یا بشود، با رعایت کلیه قوانین و مقررات مورد عمل، به شرط نداشتن شوهر و حرفه و شغل، قابل پرداخت می‌باشد.» این موضوع در بند 2 ماده 111 «قانون مدیریت خدمات کشوری» و بند 3 ماده 48 «قانون حمایت خانواده»، مصوب سال 1392 هم، مورد تأکید قرار گرفته است.همچنین، براساس بندهای «پ» و «ت» ماده 86 «قانون استخدام کشوری»، مادر و همسر دائمی متوفی، مادامی که شوهر اختیار نکرده‌باشند، می‌توانند از مستمری بازماندگان استفاده کنند.

1397-09-11 23:00:00
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر




بابک زارعی
بابک زارعی

Masters حقوق



با سلام و احترام

اگر قرارداد یک طرفه نباشد و طبق قانون پیش فروش ساختمان منعقد شده باشد بله می توانید ....آیا قرارداد شما در دفتر اسناد رسمی ثبت شده است ......اگر برای شما امکان دارد و قرارداد منعقد شده را در دسترس دارید ارسال نمایید تا بهتر بتوانم کمک کنم .
alibarani57@yahoo.com

1398-12-21 19:48:35
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر




سپیده اسکندری
سپیده اسکندری

وکیل پایه یک دادگستری



سلام
از طریق دادگاه میتوان دادخواست الزام به تحویل مبیع به استناد قولنامه مطرح نمود.

1399-04-13 20:26:53
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر




ناشناس
ناشناس



بله در صورت طرح نمودن دعوی به شکل قانونی و صحیح دادگاه ایشان ملزم به تحویل می نماید.

1401-11-14 19:20:14

پاسخ به نظر




داریوش اسکندری
داریوش اسکندری

وکیل پایه یک دادگستری



سلام
در رابطه با زمین شما مالک بوده و میتوانید الزام به تسلیم مبیع را بنمایید ولی در رابطه با تعهد به ساخت ساختمان در زمین مربوطه شایان ذکر است که اگر بابت ساخت ساختمان علاوه بر ثمن زمین پول جداگانه ای به فروشندخ داده اید یا ایشان بر اساس شرایط مندرج در مبایعه نامه این تعهد را به عهده گرفته اند شما می توانید الزام به انجام تعهد نیز از فروشنده بخواهید .

1402-09-06 23:09:41
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...