سلام، ما چند برادر و حواهر هستیم که مادرمون فوت شدن. سالها پیش در تعویض شناسنامه, مامور ثبت احوال نام مادر را اشتباها در شناسنامه جدید وارد کردن و فقط نام یکی از برادران در شناسنامه ایشان قید شده. الا...

سلام، ما چند برادر و حواهر هستیم که مادرمون فوت شدن. سالها پیش در تعویض شناسنامه, مامور ثبت احوال نام مادر را اشتباها در شناسنامه جدید وارد کردن و فقط نام یکی از برادران در شناسنامه ایشان قید شده. الان نام اصلی ایشان همرا با شماره شناسنامه در شناسنامه همه بچه ها ست. با این شرایط الان چطور برای احصار وراثت می تونیم اقدام کنیم؟ آیا لازمه اول اسم بچه ها در شناسنامه ایشون ثبت بشه؟ اگر اینطوره حتما باید به اداره ثبت احوال محل تولدشون باید مراجعه کنیم با از تهران هم اینکار امکان پذیره؟ و یا بدون این کار هم میشه موضوع انحصار وراثت را انجام داد؟ لطفا راهنمایی بفرمائید.

5 سال پیش
3 پاسخ 0 نظر 1403 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوالسعید نجات زادگان
سعید نجات زادگان

وکیل پایه یک دادگستریبا سلام و احترام، دلایل و مدارکی که برای انحصار وراثت باید ارائه شود فقط شناسنامه مادر یا استعلام ثبت احوال نیست و بنظر می‌رسد با ارائه تصویر شناسنامه تمام اولاد، امکان این کار وجود داشته باشد. با این حال، بهتر است اقدامات را انجام دهید و در صورت نیاز به انجام این کار، به دنبال شناسنامه باشید. محل درخواست گواهی انحصار وراثت شورای حل اختلاف آخرین اقامتگاه متوفی است.

1397-09-11 15:11:31
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر
سپیده اسکندری
سپیده اسکندری

وکیل پایه یک دادگستریسلام
اگر شناسنامه جدید به صورت المثنی هست ابتدا باید از طریق ثبت احوال اقدام شود و شناسنامه اصلاح گردد ، در اقدام بعدی بایستی در آخرین محل اقامت متوفی از طریق شورای حل اختلاف درخواست صدور گواهی حصر وراثت مطرح گردد.

1399-04-13 20:22:26
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر
ابوالفضل آب جامه
ابوالفضل آب جامه

وکیل پایه یک دادگستریبنظر من بهتر است قبل از هر چیز نسبت به اصلاح شناسنامه اقدام کرد

1400-12-09 15:04:29
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...