در حدود یک و نیم سال پیش پدر خانم بنده نزد من آمد و گفت که به دلیل فرار از دادن مالیات میخواهد از طریق آشنایانی که در بانک دارد به اسم من دسته چک گرفته و در داد و ستدهایش از آن استفاده کند من هم چون ا...

در حدود یک و نیم سال پیش پدر خانم بنده نزد من آمد و گفت که به دلیل فرار از دادن مالیات میخواهد از طریق آشنایانی که در بانک دارد به اسم من دسته چک گرفته و در داد و ستدهایش از آن استفاده کند من هم چون از این جور مسائل سردر نمیاوردم بلافاصله قبول کردم رویه اینجور بود که اکثرا در زمان سررسید چکها ایشان مبلغ چکها را در چند نوبت با صاحبان چکها تسویه کرده و لاشه ی چکها را به من میدادن تا تحویل بانک دهم. تا اینکه یک ماه پیش من و همسرم دچار اختلاف شدیم و پدر خانمم از دادن لاشه ی چکها به من خودداری کرد. سوال من اینه که آیا ایشون میتونن اون چکها رو دوباره خرج کنن و برای من دردسر درست کنن!؟ توضیح اینکه بیشتر از نود درصد چکها رو خود پدر خانمم با دست خط خودشون مینوشتن و حتی خیلیاشونو پشت امضا میکردن و من فقط امضای چکها رو میزدم و فقط یکی دوتاشون با دستخط من بودن الان باید چیکار کنم؟ اگه از طریق دادگاه درخواست استرداد لاشه ی چکها رو با شماره سریالشون بدم، نتیجه میگیرم؟

5 سال پیش
1 پاسخ 0 نظر 169 بازدید
نوشتن نظر ثبت سوالحامد کرمی
حامد کرمی

کارآموز وکالتسلام و خسته نباشید بنا بر اظهاراتی که داشتید امکان سوء استفاده از چهره های شما وجود دارد ولی می‌توانید از طریق مراجع قضایی جهت استرداد چکهای موضوع از طریق حقوقی اقدام و به لحاظ کیفری نیز از باب سوء استفاده از سفید امضا اقدام به مطالبه حقوق خود نمایید چرا که بنا بر اظهارات خودتان شما فقط چک‌ها را امضا کرده اید و باقی مندرجات چک توسط شخص دیگری نوشته شده است.

1398-07-06 10:31:17
درخواست مشاوره تلفنی مشاهده رزومه وکیل عقد قرارداد هوشمند

پاسخ به نظر

سوالات مشابه
loading...