یک تجربه؛ اخذ امضای الکترونیکی مطمئن در ۱۰ دقیقه

دسته بندی:
۱۲ آذر ۱۳۹۶
1928 بازدید

در این یادداشت کوتاه به بررسی تجربه ای کوتاه از گرفتن امضای الکترونیک و مباحث مربوطه میپردازیم.

آموزش دریافت امضای الکترونیکی

با الکترونیکی شدن کار ها موضوع امضا در این دنیای الکترونیکی نیز مطرحه که با عنوان امضای الکترونیکی میشناسیمش, امضای الکترونیک به طور ساده یک نوع امضای دیجیتالی هست که به جای امضای فیزیکی در تبادلات و قرارداد های انلاین مورد استفاده قرار میگیره. باتوجه به مهم بودن موضوع اخد امضای الکترونیکی مطمئن برای تعاملات و تبادلات الکترونیک تصمیم گرفتم تجربه ی خودم رو در خصوص ثبت نام و دریافت امضای الکترونیک در اختیار شما بزارم. چند روز پیش در حال عزیمت به محل کارم بودم که به خاطرم رسید شناسنامه و کارت ملی به همراه دارم. سریعا توقف کرده و با چند مورد از دفاتر اسناد رسمی که به ارائه خدمت ثبت نام امضا و گواهی الکترونیکی می پردازند تماس گرفته و موفق به یافتن یکی از دفاتر مزبور شدم که از قضا در مسیرم بود. به دفتر مزبور مراجعه کرده و در کمتر از ده دقیقه موفق به اخذ امضای الکترونیکی مطمئن و توکن مربوطه شدم. اگر شما نیز تمایل دارید معاملات الکترونیکی خود با سایرین را مطمئن و با رعایت چارچوب های حقوقی ایمن انجام دهید با من همراه باشید:

اموزش دریافت امضای الکترونیک در ده دقیقه

جهت اخذ امضای الکترونیکی مطمئن اقدامات زیر را انجام دهید:

دراینجا موارد مورد نیاز برای دریافت امضای الکترونیک ذکر شده است :
۱٫ شناسنامه و کارت ملی خود را به همراه داشته باشید.
۲٫ فرم پیوست را بارگیری نموده و پیش از مراجعه به دفتر اسناد رسمی آن را پر نمایید.
۳٫ از لیست پیوست، نزدیک ترین دفتر اسناد رسمی ارائه کننده خدمت مزبور به خود را پیدا نموده و حتما قبل از مراجعه به آن با دفتر مزبور تماس حاصل نمایید.

نکته : متاسفانه لیست ارائه شده به هیچ وجه دقیق نیست و ممکن است دفتری که به آن مراجعه می کنید اصولا خدمت مزبور را ارائه نکند و یا در زمان مراجعه شما توکن مورد نیاز را موجود نداشته باشد لذا اکیدا توصیه به تماس قبل از مراجعه می شود.

۴٫ به دفتر اسناد رسمی مزبور مراجعه کرده و شناسنامه، کارت ملی و فرم پر شده را تحویل نمایید.
۵٫ هزینه خرید توکن و صدور گواهی های مربوطه را به دفتر مربوطه پرداخت نمایید.
❗️ هزینه صدور امضای الکترونیکی مطمئن به همراه توکن مورد نیاز برای اینجانب ۱۰۶٫۰۰۰ تومان بود که البته بخش اعظم آن مربوط به خریداری توکن بود. این امضا برای دو سال دارای اعتبار بوده و هزینه تمدید آن پس از دو سال کمتر از ۳۰ هزار تومان خواهد بود.
۶٫ علی الاصول کمتر از ده دقیقه زمان خواهد برد تا گواهی های مربوطه در توکن شما بارگزاری شده و تحویل شما گردد. از استرداد مدارک خود فراموش نکنید.

برای اطلاعات بیشتر بخوانید:  امضاء الکترونیک؛ راهی مطمئن برای انعقاد قراردادهای آنلاین

✅ سعی کنید در تعاملات خود با شرکای تجاریتان حتما از این امضا استفاده نمایید. البته اینکه یک نفر از شرکاء در انعقاد معاملات الکترونیکی از امضای الکترونیکی مطمئن و دیگری از امضای الکترونیکی [عادی] بهره ببرد به هیچ وجه توصیه نمی شود چرا که تحقق معامله از جانب یک شخص محرز و غیر قابل انکار و از طرف دیگری قابل انکار خواهد بود.

دانلود فایل پی دی اف

دانلود فایل پی دی اف

 

پرسش رایگان از وکیل حقوق استارتاپ درخواست وکیل متخصص حقوق استارتاپ

 

این مطلب چطور بود؟
یک تجربه؛ اخذ امضای الکترونیکی مطمئن در ۱۰ دقیقه
5 (100%) 2 رأی

درباره سعید نجات زادگان


وکیل پایه یک دادگستری، دانشجوی دکتری حقوق دانشگاه شهید بهشتی و پژوهشگر حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات و مدرس دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *